WDS Leipzig 2017

Ve dnech 8. -  12.11.2017 se v Lipsku uskutečnila Světová výstava psů a protože bylo přihlášeno neuvěřitelných 142 cairn teriérů, nemohli jsme u toho chybět.

Sice jsme nevystavovali, protože naše Amy nebyla po letních štěňátkách ve výstavní kondici, ale jeli jsme se podívat na kamarády, konkurenci a možná i potenciální ženichy :)

Bohužel jsme se nemohli z pracovních důvodů zúčastnit středeční soutěže German Winner Show (výsledky jsme sledovali jen on-line), ale vyrazili jsme do Lipska v sobotu, kdy se vystavovali psi ze 3. skupiny FCI.

Po ranních problémech s autem jsme dorazili o malinko později, ale většinu předvedených psů jsme přesto viděli. Rozhodčími byli Dr. Bojan Matakovic z Chorvatska (psi i feny v mezitřídě a třídách otevřené a šampionů) a Luís Manuel Calado Catalan z Portugalska (psi i feny ve třídách dorostu, mladých a veteránů).

Předvedených psů bylo mnoho a rozhodčí podali vynikající výkon a přestože jsme s některými jejich názory poněkud nesouhlasili, vítězný pes Saliva's 3 Coins In The Fountain (Mathari Tine & Mars Margit, Denmark) se nám moc líbil.
Celkově byla atmosféra výstavy příjemná i když poněkud hektická. Všechno bylo připraveno s německou precizností - výborně zvládnutý byl příjezd a parkování a moc pěkné byly i doprovodné soutěže, hala s prodejními stánky i občerstvení.

Celkové výsledky naleznete zde


inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.