O založení chovatelské stanice jsem uvažovala již před mnoha lety, když jsem si koupila svoji první fenku - úžasnou fenku collie Veronu ze Zlaté Jalny, které jsme říkali Rony.

Rony měla výborný původ a výstavní přepoklady, nicméně už v době, kdy byla malé štěně, se u ní objevila epilepsie. S fenkou, která má zdravotní problémy, jsem chovat nechtěla, takže jsem se tenkrát rozhodla založení chovatelské stanice odložit a zkusit to znovu s další fenkou. Jenže jak to tak v životě bývá, z nejrůznějších důvodů mě v průběhu dalších 25 let provázeli jenom psi a k myšlence chovu jsem se vrátila teprve před několika lety. A přestože jsem měla po celé dlouhé roky velká plemena psů, rozhodli jsme se, že zakladatelka našeho chovu by měl být fenka spíše menšího plemene, ale otužilá, veselá a statečná, která by s námi mohl sdílet všechny naše aktivity. Rozmýšleli jsme dlouho a po pečlivém výběru jsme zvolili nepříliš známé a v ČR nepříliš početné plemeno - cairn terriéra.

V roce 2015 tedy vznikla naše naše chovatelská stanice ASCON BOHEMIA a narodil se náš první vrh cairn terriérů.

A proč zrovna název ASCON BOHEMIA? Vybírání názvu nebylo jednoduché - chtěli jsme dvouslovný název srozumitelný jak u nás, tak i pro cizince (takže bez háčků a čárek), ale ne v angličtině. Název, ve kterém nefiguruje barva ani plemeno a který pro nás navíc bude mít určitý "osobní" rozměr. Nejlepší pes, kterého jsme kdy měli, drsňák i mazlíček, kamarád i sportovec, nekompromisní obranář i gaučový povaleč a hlavně psí osobnost, s jakou se člověk běžně nepotkává, se jmenoval Ascon.

Proto se naše chovatelská stanice na jeho počest jmenuje Ascon Bohemia.

inPage - webové stránky s AI, doménawebhosting