Ascon Bohemia - vrh A - 02.06.2015

sire: Mac Cloud's Eight Days a Week
(Ch. Rocco´s Collar Autum Star x Ch. Mac Cloud´s Lari Loo)
dam: Chloe Hoity-Toity Gang
(C.I.B. Cadagio The Empire Strike Back x C.I.B.Fortuna Hoity-Toity Gang)
...
Aileen Ascon Bohemia (Amy)
Anice Ascon Bohemia (ChaCha)
Alison Ascon Bohemia (Ally)
Alistair Ascon Bohemia

20. září 2015

Poslední fenka od nás včera odešla až k východním hranicím Maďarska. Původní plán předání byl jiný, ale vzhledem k aktuálnímu vývoji situace s uprchlíky jsme museli plánovaný termín změnit a s naší holčičkou se rozloučit o něco dříve, než jsme zamýšleli. Tohle loučení bylo nejtěžší - snad proto, že s námi byla Anice nejdéle, nebo možná také proto, že byla poslední. Ale získala úžasný nový domov s velikou, přátelskou smečkou a moc milou paničkou a věříme, že s nimi prožije krásný život.

10. září 2015

Poslední holčička Anice je stále ještě s námi. Do nového domova odejde až na konci září, tak si zatím užíváme její přítomnost a socializujeme, co nám síly stačí. Byli jsme se podívat na nejrůznějších místech, na návštěvách u přátel, na výstavách, mezi jinými psy i jinými zvířaty ...  Anice už umí přiběhnout na zavolání a také umí spoustu malých triků. Zatím je to samozřejmě všechno jenom hra a opravdové cviky to připomíná jen vzdáleně, ale malou ukázku si můžete prohlédnout ve videu.

Cílem cviku je, aby Anice zazvonila čumáčkem na zvoneček. Cvik je učen s pomocí klikru.

 25. srpna 2015

Ze všech nových domovů našich štěňátek už přišly zprávy a zdá se, že všechna štěňátka i jejich noví páníčci jsou spokojeni.

Alistair se teď jmenuje Arny a bydlí v Pardubicích.

Aileen má nové jméno Amy a bydlí nedaleko Kladna.

Alison bydlí ve Slovinsku s kamarádem Ozim a říkají jí Ally.

Děkujeme novým majitelům za fotky :)

Anice je zatím stále doma, do nového domova se přestěhuje až na konci září, takže si zatím můžeme užívat její lumpárny.

 13. srpna 2015

V sobotu odjelo další štěňátko až do dalekého Slovinska a na nějakou dobu s námi ještě zůstává poslední holčička - Anice. Jedna fotka je z posledního společného dne našich štěňat a na dalších je Anice, které se snažíme zpestřit samotu hrami a koupáním.

 

2. srpna 2015

Dnes odešla dvě štěňátka do nových domovů. Získala nové úžasné rodiny a věříme, že s nimi prožijí prima život. A abychom nebyli tolik smutní, zkusíme zavzpomínat na dobu, kdy jim bylo pět týdnů, vzali jsme je do fotoateliéru a nechali jsme si udělat fotky na památku.

 31. července 2015

Štěňátka už se pomalu připravují na odchod do nových domovů. Hlavně se tedy připravujeme my, protože nám bez nich bude moc smutno. Ale nové rodiny jsme vybírali zodpovědně :), takže věříme, že se všichni budou mít prima a že se s nimi ještě uvidíme. A zatím si hezky užíváme poslední společné dny.

 24. července 2015

Je pořád těžší a těžší je vyfotit, protože řádí jako draci, takže máme spousty fotek zadečků, zádíček a mizejících ocásků.

 18. července 2015

Štěňátka spí, jí a hrají si ...... a tak pořád dokola.

 14. července 2015

Štěňátka si užívají krásných dní, pořádně baští, rostou a stávají se z nich pěkní rošťáci.

 9. července 2015

Dnes měla štěňata první "vážnou" návštěvu. Přijeli se na ně podívat zájemci o jednu z holčiček a štěňátkům se moc líbili. Dováděli s nimi na zahradě jako draci. A to ještě nevědí jaké hezké masíčko jim přivezli jako dárek. Ale dneska už si s ním začnou plnit bříška.

Mysleli jsme si, jak z toho nebudou unavení, ale kdepak. Ještě strávili celý večer lumpačením v obýváku.

 2. července 2015

Dnes je štěňátkům měsíc. To to uteklo. Už mají za sebou první pořádné jídlo i první vycházku do přírody. A všechno se jim moc líbí. Masíčko snědli jedna dvě a procházka v trávě byla také příjemná. Každým dnem jsou šikovnější a vymýšlení lumpáren jim jde čím dál tím lépe.

 27. června 2015

Štěňátka už nejsou žádná spící miminka, ale mění se v malé čertíky. Už si hrají mezi sebou i s mámou a už jsme je také museli přestěhovat do větší ohrádky, protože z pelíšku už začala velice šikovně vylézat. Ale protože jim ještě není ani měsíc, velice rychle se unaví a potom usínají v těch nejnemožnějších polohách a někdy je těžké poznat, kde má které štěně nohy a hlavu.

 22. června 2015

Čas rychle letí a štěňátkům už zítra budou 3 týdny. Jsou stále zvídavější a šikovnější a brzo už je asi budeme muset přestěhovat z pelíšku do ohrádky. Také jsme jim konečně vybrali jména a doufáme, že jim budou slušet.

 19. června 2015

Takhle vypadá výměna spacího místa A za spací místo B :) Holčička na první fotce úplně vpravo chce spát raději uprostřed, tak si tam prostě dojde a nasouká se mezi ostatní.

 

17. června 2015

Štěňátka jsou den ode dne šikovnější, už umí vrčet a někdy vydávají podivné legrační zvuky, které se asi v budoucnu změní ve štěkání. Když přijdeme k pelíšku, už jsou zvědavá a hrnou se k nám. Ale všechno je rychle unaví a většinu dne stále ještě prospí.

 

14. června 2015

Dnes ráno otevřela jedna z tmavších holčiček obě očka a druhá na nás mrká zatím jedním. Ale světlá fenka a pejsek je určitě doženou ještě dnes.

 

13. června 2015

A takhle to u nás teď vypadá

 12. června 2015

Čekáme, které štěňátko jako první otevře očka, ale chvílí, kdy jsou vzhůru, je stále málo.

 

11. června 2015

Fotografování začíná být obtížné, štěňátka zjistila, že mají nožičky, které se dají používat k rychlým přesunům směrem pryč od fotoaparátu :D

 

10. června 2015

Všichni už mají více než půl kilogramu a celý den věnují jen tomu, aby jedli, spali a rostli.

 

9. června 2015 (1 týden)

Dnes je štěňátkům týden. Za první týden života udělala neuvěřitelý pokrok. Nejen, že už téměř všichni zdvojnásobili svoji váhu a připomínají maličké hrošíky, ale také už se umí hlasitě ozvat, když se jim něco nelíbí. A pelíšek už dokáží "překraulovat" rychlostí hodnou olympijského plavce.

7. června 2015 (5 den)

Amy se vzorně stará, přestože už má od těch malých dravců bříško samou modřinu. Už u nich netráví každou chvilku, ale občas odpočívá na dlažbě vedle pelíšku a dohlíží na ně z povzdálí

 

5. června 2015 (3 den)

Miminka celý den spí, pijou mlíčko a hezky "tloustnou".

 

3. června 2015 (1 den)

Všechna štěňátka se naučila bez problémů pít od mámy, která se o ně opravdu vzorně stará. Hlídá je, masíruje jim bříška a nechce se od nich hnout ani na chviličku. I vodu a jídlo jí musíme nosit do pelíšku a na venčení jí musíme vynášet ven v náručí

 2. června 2015

Dnes se nám narodila 4 štěňátka cairnteriérů, 3 holčičky a kluk. Všecha štěňátka jsou červená po mamince, všechna mají krásnou černou masku a byli to pěkní cvalíci, pejsek vážil 249 g a fenky od 199 do 225 g

 1. června 2015

Poslední dny před porodem Amy trávila odpočinkem na zahradě, vyhlížením vhodného místa pro porod a vyhrabávánim dostatečně pohodlných nor .

 23. dubna 2015

Dnes jsme navštívili pana doktora a podle sonografického vyšetření štěňátka BUDOU :)

 

31. března 2015

Dnes jsme vyrazili do Německa za krásným krycím psem, kterého jsme si vybrali na Evropské výstavě psů v Brně, kde se stal vítězem třídy a opravdu moc se nám líbil.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.